Dodany: 2012-07-12 12:25:42

 

Nazwa krajuRosja jest jednym z największych obszarowo i ludnościowo krajów, mieszka w niej ok. 140 mln ludzi i ma powierzchnię 17 075 400 km². Rosja jest krajem dość starym i z biegiem lat, jej historia stale pisze coraz nowsze scenariusze wzbogacające rosyjska kultura.

 

W dziedzinie sztuki dorobek rosyjska kultura jest nizewykle duży, mimo iż nie był to kraj zachodni rozwinęły się tu takie formy sztuki jak balet, muzyka klasyczna czego dowodem jest tworczość takich postaci jak np. Piotr Czajkowski. Literatura rosyjska w dobie realizmu, klasycyzmu i romantyzmu przynisła wielkich mistrzów do których zaliczają się: Fiodor Dostojewski autor między innymi: „ Zbrodni i kary '', czy czołowy pionier rosyjskiego romantyzmu w Aleksander Puszkin.

 

Geneza nazwy kraju jest owiana małą tajemnicą i wieloma niejasnymi sytuacjami. Słowo Rosja według jednej wersji pochodzi z języka greckiego i oznacza Ruś. Do 1721 roku tereny dzisiejszej Rosji nosiły taką właśnie nazwę. W wielu krajach sąsiadujących z Rosją znajdują się odniesienia językowe do słowa Ruś..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nazwa kraju
Nick: