Dodany: 2012-07-12 12:39:27

 

Co wyróżnia balet rosyjskiBalet rozwijał się w Rosji lepiej niż jakikolwiek inny gatunek tańca dla rosyjska kultura to jeden z jej filarów. Rosja nie prezentuje takiego samego baletu jak ten który możemy oglądać chociażby w Paryżu.

 

Różnice tkwią głęboko w rosyjska kultura. Wydobyli je artyści rosyjskiego baletu przez swoje dzieła, a postacie rosyjsksiego blaetu to: kompozytor Piotr Czajkowski, Miachaił Glinka, Aleksander Górski, Marius Petipa. To wybitnie kompozytorzy i tancerze wraz z choreografami stworzyli twarz rosyjskiemu baletowi, w rosyjska kultura balet zawsze miał swoje miejsce. Petersburska szkoła stała się prekursorem rosyjskiego baletu dodali nowe figury i techniki nauczania które stały się wyróżnikami rosyjskiego baletu.

 

Cały świat jest zachwycony osiągnięciami szkoły petersburskiej to skutek wielkiej synergii rosyjska kultura z baletem. Ludowe tańce stały się podłożem do rozwoju rosyjskiego baletu . Tylko w Rosji można zobaczyć baletnice podrygujace w tempo muzyki poważnej P. Czajkowskiego podczas wykonywania ludowych figur..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co wyróżnia balet rosyjski
Nick: