Dodany: 2012-07-12 12:43:53

 

Michaił GlinkaBalet stał się nośnikiem rosyjska kultura, w mairę jego rozpowszechniania się na świecie coraz głośniej było o artystach w nim występujących. Michaił Glinka to wielki kompozytor rosyjski, swoją torczością pozostawił po sobie wyraźny znak w rosyjska kultura.

 

Michaił urodził się w 1804 roku w Nowospasskoje koło Smoleńska w tych latach było to terytorium Cesarstwa rosyjskiego. Po przeniesieniu się do Petersburga zaczął pobierać lekcje śpiewu. W jego losy wplótł się po części Puszkin, przez co musiał zapomnieć o karierze dyplomaty.

 

Swój talent kompozytorski budowal na przyjęciach towarzyskich gdzie przygyrwal i komponowal spontanicznie. Po zakończeniu podróży po europie wpadł na pomysł założenia opery narodowej Glinki i w ten sposób rozsławił rosyjska kultura za pomocą baletu. Poza negatywnymi konsekwencjami spotkań z Puszkinem, były też pozytywne aspekty takie jak natchnienie. Pod wpływem tych kontaktów napisał opery do słów autorstwa Puszkina. Jednym z dzieł historycznych opartych na rosyjska kultura było dzieło przedstawiające kozackie losy pdo tytułem „Taras Bulba” którego nie ukończył..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Michaił Glinka
Nick: