Dodany: 2012-07-12 12:46:33

 

Piotr CzajkowskiPiotr Czajkowski stął się ikoną kompozytorów w Rosji i postacią kultową w rosyjska kultura. To jeden z największych kompozytorów muzyki klasycznej anie tylko baletu. Czajkowski żył i tworzył w latach dynamicznego rozwoju baletu w Rosji, mialo to miejsce w XX wieku.

 

Dzięki temu jego dzieła mogly bezpośrednio kształtowac losy rosyjska kultura i baletu. Piotr Czajkowski ukończył konserwatorium w Petersburgu, jego praca dyplomowa jest znana jako hymn UE pod tytułem „Oda do radości”. Wsparia udzieliła mu mecenas sztuki Nadieżda von Meck. Piotr Czajkowski został uhonorowany tytułami doktora i profesora na uniwersytetach na całym świecie.

 

Wyjątkowość i orgyginalność dzieł Czajowksiego ma swoje korzenie w rosyjska kultura, zaszczepił ludwy dźwieki do utworów symfonicznych i operowych o to kilka przykładów: Jezioro Łabędzie, Śpiąca królewna, Dziadek do orzechów. Czajkowski połączył w swojej twórczości romantyzm programowy i klasycystyczność, prostotę formy. Był podróżnikiem tak jak Michaił Glinka, nie czuł się jednym z wybitniejszych kompozytorów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Piotr Czajkowski
Nick: