Dodany: 2012-07-12 12:50:02

 

Jezioro łabędzieBalet rosyjski jest zakorzeniony głęboko w rosyjska kultura. W rosyjska kultura niewiele jest dziedzin sztuki które stały się słynne na całym świecie. Uznanie dla rosyjska kultura po osiagnięciach baletu wzrosło w sposób znaczący.

 

Muzykę do Jeziora łabędziego skomponował Piotr Czajkowski co przyniosło mu sławę i przyśpieszyło jego karierę. Jezioro łabędzie to romantyczna, pełna uniesień i ciekawych zwrotów akcji historia, muzyka podąża płynnie za akcją dramatu i wyczuwa tempo zmian jakie obserwujemy na scenie.

 

Muzyka klasyczna P. Czajkowskiego przepęlnona jest subtelnymi odniesieniami do rosyjska kultura przez motywy ludowe przeplatających się z brzmieniem muzyki poważnej. Balet to nie tylko muzyka to też taniec w Jeziorze łabędzim pojawiają się nie tylko motywy czysto klasyczne , ale też figury z ludowych tańców Rosji. To kolejny składnik w tym przełomowym utworze w którym obecna jest jak żywa rosyjska kultura. Jezioro łabędzie jest zbudowane z trzech aktów i przedstawia tragiczną historię miłosną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jezioro łabędzie
Nick: