Dodany: 2012-07-12 13:11:57
 

Ilja RiepinMalarstwo nigdy nie było w Rosji popularne, ale miało swoich wybitnych reprezentantów dobrze znanych na salonach nie tylko rosyjskich. Uznanym i cenionym na świecie malarzem doby realizmu był Ilja Riepin, który swoimi dziełami pozostawił ślad w rosyjska kultura.

 

Ikony są bardzo ważną częścią rosyjska kultura, mimo iż są dostępne tylko w cerkwiach stały się popularne właśnie dzięki temu, że wychodziły spod pędzla takich mistrzów jak Ilja Riepin. Jego styl ukształtował się podczas podróży po całym świecie. Był między innymi we Włoszech, Francji tam pobierał nauki od najlepszych i największych malarzy na całym świecie.

 

Jego twórczość była skupiona na portretach, obrazach historycznych ważnych i rosyjska kultura. To w większości dzieła tradycyjne. Jego epoką był realizm i takie też starał się malować obrazy, charakteryzowała go swobodna faktura, idealne dopasowanie i wyczucie barwy oraz światła. Cechą charakterystyczną i dominującą w obrazach Riepina była różnorodność, wszechstronność nastrojów, oddawał je w sposób bardzo przekonujący jka na realistę przystało..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ilja Riepin
Nick: