Dodany: 2012-07-12 13:15:55

 

Wassily KandinskyMalarstwo nie było powszechną i cenioną forma sztuki w Rosji i przez to jest niemal niezauważalne w rosyjska kultura. Mimo niesprzyjajacych warunków pojawiło się w Rosji kilku takich mistrzów jak Wassily Kandinsky.

 

Wassily to nie tylko malarz, był też grafikiem co przeszło do rosyjska kultura. Wassily charakteryzował się stylem abstrakcyjnym, jego dzieła nie miały nic wpsólnego z rzeczywistością. Malowaniem zajął się dość późno, dopiero w wieku 30 lat. Migrował po całej europie by ostatecznie osiedlić się we Francji której obywatelstwo otrzymał i tam pozostał do śmierci.

 

Miracyjny styl zycia nie sprzyjął regularnemu tworzeniu, ale mimo to udało mu się namalować kilka wiekopomnych dzieł które dostały się do rosyjska kultura. Osidlenie się w e Francji pomogło mu zyskać uznanie, ponieważ Francja była sotlicą abastrakcjonizmu.Wassily czuł się tam jak ryba w wodzie, gdyby nie to możliwe, że jego twórczość nie przebiłaby się na świecie a rosyjska kultura straciłaby wybitnego malarza Abstrakcjonizm miał swoją pokaźną publikę we Francji, dzięki czemu Wassily Kandinsky szybko stał się popularny i obracał się na salonach Paryża..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wassily Kandinsky
Nick: