Dodany: 2012-07-12 13:21:53

 

Kozacy piszący list do sułtanaIlja Repin stworzył wiele wiekopomnych dzieł wśród nich znajduje się obraz historyczny Kozacy piszący list do sułtana. Obraz stał się pomnikiem historii w rosyjska kultura, obrazuje ważne z punktu widzenia historycznego zdarzenie.

 

Obraz był malowany przez trzy lata, autor rozpoczłą prace od płótna. Obraz owiany jest tajemnicą, podobno powstały dwie wersje obrazu.Ważnym faktem historycznym jest brak danych potwierdzających faktyczne zajście zdarzenia ukazanego na obrazie. W całej rosyjska kultura nie daje nam odpowiedzi, zgodnie z legendą napisał go w 1676 roku ataman koszowy Iwan Sirko z Siczą Zaporowską była to odpowiedź na ultimatum sułtana osmańskiego Mehmeda IV.

 

Oryginał nie przetrwal do naszych czasów, wszystko co pozostały tylko kopie.Ilaj riepin został zainspirowany do stworzenia obrazu gdy podczas biesiady na której się znajdował odczytano kopię listu, historia na tyle zaintersowała malarza i postanowił ją namalować i tak obaz zajął miejsce w kanonie rosyjska kultura. Realizm bije z każdej strony obrazu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kozacy piszący list do sułtana
Nick: