Dodany: 2012-07-12 13:24:37

 

Co wyróżnia film rosyjski Filmy były zawsze popuarne w Rosji od czasów cara, przez komunizm po czasy obecne stał się narzędziem do ekranizowania propagandy władzy. Najlepiej rosyjski przemysł kinematograficzny rozwijał się za czasów imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego.

 

Czyli w dobie największego ucisku. Jak grzyby pod deszczu powstawały instytuty kinematografii i stowarzyszenia, wpływowość rezyserów wynikała z posłuszeństwa wobec władzy. Dzięki tym złotym czasom dla filmu rosyjskiego powstało wiele ważnych dzieł dla rosyjska kultura.

 

Za czasów caratu były to dzieła ekranizujące powieści rosyjskich pisarzy, potem z czasem kino rosyjskie poszerzyło się o wydarzenia historyczne i dokumentalne. Przeważające gatunkami kina rosyjskiego są dramat, film historyczny i dokument. Po nastaniu czasów Związku Radzieckiego większość filmów powstawała pod propagandę głównie dla chwały Stalina i dla otuchy walczących. Profsjonalne filmy były językiem propagandy którego siła była olbrzymia to był sposób komunikacji między Stalinem a narodem.Dodaj nowy komentarz do artykułu Co wyróżnia film rosyjski
Nick: