Dodany: 2012-07-12 13:27:38

 

Nikita MichałkowJednym z najsłynniejszych reżyserów w rosyjska kultura jest Nikita Michałkow ten wybitny artysta zdobył oscara za film „Spaleni słońcem”. To nagroda także dla rosyjska kultura. Jest to reżyser światowej klasy zaczął tworzył w czasach związku radzieckiego, od momentu jego upadku znacznie rzadziej kręci filmy na czym cierpi rosyjska kultura.

 

Jest synem autora słów do hymnu rosyjskiego i radzieckiego, przez co zyskał przychylność władz. Przełożyło się to w sposób pozytywny na rosyjska kultura. Początki kariery zaczynał od aktorstwa, później reżyser. Przygodę z reżyserią zaczynał w latach 60 XX wieku. Pierwszy film to Michałkowa to „ Chodząc po Moskwie” z 1963 roku.

 

W czasach związku radzieckiego wyreżyserował dwa najpopularniejsze dzieła „Niewolnica miłości” i „ Oczy czarne”. Niedługo po upadku ZSRR nakręcił film „ Spaleni słońcem” za co zdobył Oscara w 1995 r najwyższe wyróżnienie filmowe. Film jest smutnym podsumowaniem historii związku radzieckiego zaprezentowanym w postaci komediodramatu dla którego tłem stało się życie rosyjskiej rodziny. Nikita Michałkow przeszedł do historii rosyjska kultura filmem „ Spaleni słońcem”.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nikita Michałkow
Nick: