Dodany: 2012-07-12 13:31:58

 

Aleksiej BałabanowRosyjskie kino nie miało tak dobrej lokalizacji do rozwoju jak np. francuskie, rosyjscy reżyserzy tacy jak Aleksiej Bałabanow mieli ciężko. Jełśi reżyser był posłuszny władzy mógł liczyć na jej przychylność i pomoc.

 

Większość filmów rosyjskich z tamtego okresu jest mocno osadzona w duchu tych czasów i tak napsiana została kolejna karta rosyjska kultura. Aleksiej Balabanov jest zdolnym reżyserem urodzonym w Rosji jego debiut miał miejsce w 1985 roku i był to film „ Kiedyś były inne czasy” . Nim zdążył zainteresować się kinem skończył studia pedagogiczne i odbył służbę wojskową, dopiero po tym zaczął pracować na stanowisku asystenta reżysera. Podczas tej pracy nauczył się zawodu i wciągnął się w kino.

 

I tak stał się reżyserem i scenarzystą. Potem postanowił poświęcić czas na produkcję i tak Aleksiej Bałabanov stał się ważniejszą postacią w rosyjska kultura. Prawdziwy rozgłos i splendor w skali globalnej przyniosły mu dwa filmy nakręcone z Siergiejem Bodrowem o tytułach „ Brat” i „ Brat 2” jak nazwa wskazuje drugi jest kontynuacją pierwszego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aleksiej Bałabanow
Nick: