Dodany: 2012-07-12 13:36:11

 

Spaleni słońcemWiele jest dzieł w rosyjska kultura opowiadających o ZSRR, mało za to takich dzieł jak „Spaleni słońcem” Nikity MIchałkowa. Film został nakręcony po rozpadzie związku radzieckiego, w 1994 roku, wcześniej błoby to niemożliwe.

 

Obraz jest dopracowany w najmniejszych detalach, niczego nie można mu zarzucić. Film jest smutny i trudny, jest to rodzaj intelektualnej krytyki systemu który upadł a raczej odbiciem krzywd jakie zostały w nim wyrządzone. To przełomowy, ponadczasowy obraz w rosyjska kultura dotychczas nie pojawiały się filmy krytykujące ZSRR.

 

Wymowa filmu nie jest jednoznaczna, nie dostajemy odpowiedzi na pytania postawione w filmie, wydźwięk tego co się dzieje na pewno reklamą ustroju komunistycznego nie jest. To smutny film. Film zaczyna się bardzo niewinnie widzimy rodzinę której spokojne życie zakłóca pojawienie się pewnego młodzieńca tak zaczyna się film przełomowy dla rosyjska kultura. Mało jest tak wybtinych dzieł w rosyjskiej kinematografii, to perła w koronie rosyjska kultura..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Spaleni słońcem
Nick: