Dodany: 2012-07-12 13:41:33

 

Co wyróżnia literaturę rosyjskąLiteratura rosyjska jest bogata w powieści i wiersze, narodziła się już w okresie średniowiecza. Początki literatura rosyjska to baśnie, pieśni, bajki i wszelka twórczość ludowa.

W ciągu wielu lat rozwoju rosyskiej kultury artyści tacy jak Aleksander Puszkin, Fiodor Dostojewski, Tołstoj, Anton Czechow budowali coraz to nowsze strony na kartach hisotrii literatury rosyjskiej. Złotym wiekeim dla literatura rosyjska okazał się wiek XIX wówczas pisało najwięcej autorów i powstawały dzieła głównie romantyczne.

 

Romantyzm stał się wiodącą epoką w literatura rosyjska. Okres ten przyniósł wielkich twórców: A. Puszkin, Lew Tojstoj, Nikojał Gogol, Aleksander Nikołajewicz Ostrowski, Iwan Trugieniew, Nikołaj Niekrasow. Kolejne okresy to wiek srebrny przypadajacy na koniec XIX wieku i poczatek XX, radziecki przypadajacy na lata trwania ZSRR i współczesność. Rozpad ZSRR stał się momentem przełomowym, literatura rosyjska nie miała tabu i lawionowo pojawiały się dzieła w tej tematyce. Jednym z wybitniejszych pisarzy tego okresu był Aleksander Sołżenicyn napisał między innymi „ Archipelag gułag”..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co wyróżnia literaturę rosyjską
Nick: