Dodany: 2012-07-12 13:52:09

 

Fiodor DostojewskiHistoria literatura rosyjska zna wielu twórców, wśród których znalazł się Fiodor Dostojewski. Pisał w epoce romantycznej. Jego najsłynniejsze dzieło w Polsce to „ Zbrodnia i kara”. Był nietypowym romantykiem, nie pisał liryki czy wierszy, zajmował się pisaniem książek głównie powieści.

 

Pisał na tyle wybitnie, że zainteresował swoimi powieściami ludzi na całym świecie. Fiodor Dostojewski był postawnym mężczyzną i miał długą jak pop brodę. To dosyć wyrazisty wygląd jak i literatura rosyjska. W swoich dziełach zastanawiał się nad losami ludzkimi nad tym co czuje gdy zrobi coś złego co dzieje się z człowiekiem, to rozważąnia nad sensem życia są tematem przewodnim jego książek.

 

Jak na pisarza miał ciekawe wykształcenie, bo był inżynierem. Zadebitował powieścią „Biedni ludzie” w 1846 roku . W trakcie trwania całej jego kariery napisał wiele dzieł które przyniosły literatura rosyjska sporą popularność. Do jednych z najlepszych jego dzieł należą: „Sobowtór”, „Gospodyni”. Fiodor Dostojewski to jeden z najwybitniejszych pisarzy w literatura rosyjska.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fiodor Dostojewski
Nick: