Dodany: 2012-07-12 13:56:05

 

Anton CzechowLiterautura rosyjska ma przedstawicieli znanych nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Jednym z słynniejszych rosyjskich pisarzy był Anton Czechow, pisarz rosyjskiego pochodzenia.

 

Większość jego dzieł została przetłumaczona na setki języków co rozsławiło literatura rosyjska. Największe dzieła Czechowa powinny mieć zaszczytne miejsce na półce każdego czytelnika literatura rosyjska. Anton Czechow zmarł wcześnie mając 44 lata, był pisarzem romantyzmu, nie pasuje on jednka do obrazu romantyka tworzyłe poważniejsze dzieła takie jak sztuki teatralne, nowele, czy opowiadania.

 

Anton Czechow był bardziej dramaturgiem i nowelistą niż romantykiem. Swoimi sztukaim i nowelami wzbogacił literatura rosyjska. Do grona jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł można zaliczyć sztuki teatralne: Płatonow, Trzy siostry, Wiśniowy sad, Mewa, wujaszek Wania nowele kolei to: Światła, Ostrygi, Szwedzki mecz, Intrygi, Atak nerowowy, z opowiadań wyrozniają się: Kameleon, Kasztanka, Śmierć urzędnika. Najbardizej intensywny okres pisania przez A. Czechowa to lata 1801 do 1904 był to najbardziej natchniony okres w romantyźmie rosyjskim..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Anton Czechow
Nick: