Dodany: 2012-07-12 14:02:45
 

Gawriła Romanowicz DierżawinW epoce klasycyzmu pisało wielu poetów w tym Gwariła Romanowicz Dierżawin, przyniósł on całkiem sporo do literatura rosyjska. Rosyjskie klasycyzm miał wielu poetów, ale Gwariał to bez cienia wątpliwości jeden z tych którzy dali mu najwięcej.

 

Przed Aleksandrem Puszkinem to on był uznwany za największego bohatera literatura rosyjska. W jego dziełach doszukamy się ludwych zwrotów, ciekawych zawirowań akcji i satyry. Jego anjwiększe dziela to ody osadzone w obszarach religijnych i filozoficznych. Jedno z jego najsłynniejszych to oda pod tytułem „Bóg”. Widół dośc ryzykwoane życie osobiste czego dowodem była jego obecność w otoczeniu carycy Katarzyny II.Był na tyle natchniony monarchinią, że napisał kilka panegiryków na jej cześć.

 

Nie był to autor przeciętnych, standardowych dzieł, to prawdziwie kreatywny artysta. Bogata forma jego dzieł przeniosła się do literatura rosyjska na stałe. W czasach klasycyzmu zyskała miano najlepszych w Europie przez co zachod zmienil podjeście do literatura rosyjska..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gawriła Romanowicz Dierżawin
Nick: