Dodany: 2012-07-12 14:05:47

 

Nikołaj GogolRosyjskie dramat miał niewielu reprezentantów, dlatego też Nikołaj Gogol jest wybitną postacią literatura rosyjska. Zajmował się twórczością w takich obszarach jak dramaturgia, poezja, publicystyka które są obecne w literatura rosyjska.

 

Taka mieszanka gatunków sprawiła, iż jego dzieła były wszechstronne. Na samympoczatku przygody z literatura rosyjska wydał zbiór opowiadań w 1831 roku pod tytułem „ Wieczory na chutorze niedaleko Dikańki”. To dzieło w klimacie folkloru ukraińskiego, kolejnym dziełem kulturowym było „Taras Bulba” także w tle ukraińskiego folkloru.jego styl ksztaltowany był licznymi podrózami po całej Europie owocem tych podrózy były „ Martwe dusze” napisane na emigracji.

 

Nikołaj miał niespójną psychikę miotały nim sprzeczne odczucia: depresja duchowa, wzmożona religijność, narastające poczucie winy do własnego narodu. Zmusiło go to do rewizji dorobku literackiego. Niestety nie stworzył dziela które by go zadowoliło, pochnęło go to do spalenia większości swoich dzieł. Dorobek Nikołaja Gogola jest spory i przyczynił się do sławienia literatura rosyjska..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nikołaj Gogol
Nick: