Dodany: 2012-07-12 14:08:29

 

Lew TołstojLew Tołstoj jest rozpoznawanym na całym świecie przedstawicielem literatura rosyjska, należy do kanonu najsłynniejszych pisarzy Rosji. Jego torczość ulegała wpływom bardzo wszehstronnego zainteresowania co wyrażało się w takich obszarach: proza, dramaturgia, krytyka literacka.

 

Jakby tego było mało był również myślicielem i pedagogiem. Realizm to jego epoka stworzył i rozpowszechnił idee „ nieprzeciwstawiania się złu przemocą”. Miał tak wywrotowe poglądy, iż zwykło się je nazywać tołstoizmem, czym zdobył wielu zwolenników w Rosji i na Zachodzie. Wszystko to miało swój finał na Synodzie Kościoła Prawosławnego, Tołstoj został wyklucozny z Cerkwi.

 

Został nazwany twórcą wolnościowego chrześcijaństwa anarchistycznego. Literatura rosyjska zdobyła bardzo cennego pisarza, który swoim dorobkiem literackim i prezentowanymi w nich poglądami interesował całe społeczeństwa. Nieustannie poszukiwał prawdy na każdym najmniejszym nawet kroku. Przenika to wszystkie jego dzieła nieugiętośc w tym dążeniu jest ogromna. Jego twórczość oczarowała czytelników literatura rosyjska..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lew Tołstoj
Nick: