Dodany: 2012-07-12 14:15:46

 

Michaił BułhakowBułhakow wywodzi się z biednej rodziny rosyjskiej. Zainteresowanie sztuką zostąło mu zaszczepione w młodym wieku, jego rodzina wyrażała spore zainteresowanie całą sztuką w tym literatura rosyjska.

 

Nic nie wskazywało jednak, że zostanie pisarzem, w dorosłe życie wszedł jako lekarz wosjkowy. Zostać pisarzem postanowił dopiero w 1920 roku. A wszystko zaczęło się od dziennikarstwa co nie pozostąło bez wpływu na literatura rosyjska. Swoją twórczość zaczynał od sztuk teatralnych i pisania do gazet, czasopopism, pisywał głównie felietony i opowiadania. Jego najlepsze sztuki wrociły na afisze dopiero w 1932 roku tylko dzięki interwencji Stalina.

 

Bułhakow ma duży wkład nie tylko w literatura rosyjska. Był też epizodycznym aktorsem podobno dobrym. Pracę zawdzięcza przychylności władzy w osobie Stalin. Pracował w teatrze w owych latach rozpączłą prace nad „Mistrzem i Małgorzatą” jednym z niezapomnianych dzieł. Bułhakowa zachorował na nerczycę od której zmarł. Do samego końca pracował nad „Mistrzem i Małgorzatą” dziełem legendarnym w spisie literatura rosyjska..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Michaił Bułhakow
Nick: