Dodany: 2012-07-12 14:19:26

 

Konceptualizm jest ciekwym nurtem w sztuce, w wersji rosyjskiej znalazl swoje miejsce w literatura rosyjska. Konceptualizm miał swoje przedstawicielstwo w literatura rosyjska w osobie Władimira Sorokina.

 

Sorokin był pisarzem i grafikiem. Zadebiutował w literaturze mając 17 lat i tym początkiem było pisanie do czasopisma „ Za kadry niefianikow” . To jego pierwsze wkłady w literatura rosyjska. Jego dzieła to: opowiadania, scenariusze filmowe, powieści te które zostały na stałe wcielone do dorobku literatura rosyjska to: „Norma Tridcataja lubow' Mariny”, „Sierdca czetyrioch”, „Gołuboje sało”, „Lod Oczeried”.

 

Literatura jaką stworzył Sorokin nie jest standardowa nie mieści się w głównym nurcie literatura rosyjska, jest zbyt kontrowersyjna. Sorokin musiał odpierać zarzuty związane z pornografią i faszyzmem. Nie wiadomo czy pomogło to jego karierze czy zaszkodziło. Książki Sorokina przetłumaczono na angielski, niemiecki, francuski, holenderski, fiński, szwedzki, włoski, polski, japoński, koreański..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Władimir Sorokin
Nick: