Dodany: 2012-07-12 14:23:20

 

Bułat Okudżawa Bułat Okudżawa jest słynnym rosyjski, artystą jest znany jako: bard, poeta, kompozytor, proazik, dramaturg i satyryk. Człowiek renesansu spor zyskała na tym literatura rosyjska.

 

Jego zróżnicowany i wszechstronny wkład nie zostawił miejsca na nudę w jego twórczości. Ukończył studia filologiczne na Tibilisi, w czasie których zadebiutował jako artysta miało to miejsce w okresie po drugiej wonie światowej w gazecie „ Leninowski sztandar ''. Gdy przenisósł się do Moskwy rozpoczął bardowanie pod tswoje utwory grywał sobie melodie na gitarze. Twórczość Okudżawy wywarła spory wpływu na literatura rosyjska, ale nie zyskał tym przychylności władzy.

 

Bohaterowie jego tworczości to romantyczni bohaterowie oddający swoje życie przeciwko tyranii.dlatego też władza komunistyczna była bardzo niechętna. Prawdziwą karirę zobił jako poeta i bard. Z racji niechęci władzy jego liryki były w nieoficjalnym obiegu nikt nie chciał ich wydawać, startował z podziemia. Gdy jego dzieło zyskało popularność w kanałach nieoficjalnych, przedostawało się z czasem do oficjalnego obrotu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bułat Okudżawa
Nick: