Dodany: 2012-07-12 14:33:59

 

Siergiej Jesienin W literatura rosyjska pelno jest odniesień do ludowych tradycji i sztuką sakralnej. Jednym z zagorzałych zwolenników tych obszarów tematycznych jest Siergiej Jesienin. Jako jeden z nielicznych reprezentuje imażynizm.

 

Jesienin przyszedł na świat 21 września 1895 roku w Konstantinowie, pochodzi z chłopskiej rodziny. Szybko zaczął pisać, już w wieku 9 lat, nic z tych dzieł nie wpisało się do dorobku literatura rosyjska. Od 1912 roku zamieszkał w Moskwie pistował stanowisko korketora drukarni. W trakcie rewolucji październikowej w 1916 roku wcielony został do armii czerownej. Po zakończeniu rewolucji stał się krytykeim bolszewików co można wyczytać z części jego dzieł. Rok 1919 przyniósł ogłoszenie mianifestu imażynizmu.

 

Miał chorobę alkoholową, przez co ostatnie dwa lata życia spędził na pijackim zachowaniu i o dziwo wtedy napisał swoje najlepsze dzieła literakie co nie pozostało bez wpływu na literatura rosyjska. Zmarł w 1925 roku. Okoliczności jego śmierci nie są ani dobrze zbadane ani wyjaśnione, pozostają nieczytelne po dziś dzień.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Siergiej Jesienin
Nick: