Dodany: 2012-11-13 10:56:18
 

Pas startowyPo wytoczeniu samolotu z hangaru trafia on bezpośrednio na pas startowy. Z dojazd do lotniska modlin widać jak pięknie rozciągają się wzdłuż potężnej i szerokiej tafli lotniska. Pasy startowe mają długość dochodzącą nawet do jedenastu kilometrów długości, w niektórych wypadkach mogą być krótsze.

 

Przede wszystkim chodzi o to, że ich długość jest dopasowana do rozmiarów samolotu, i rozpiętości jego skrzydeł. To one są kluczowe pod względem konstruowania takich pasów startowych, to najważniejsze dane potrzebne do stworzenia pasu startowego. Wymusza to konieczność latania określonych rodzajów samolotów tylko na pewnych lotniskach, za duże maszyny nie mogą lądować na za małym lądowisku lub pasie.

 

Widok z dojazd do lotniska modlin jest oszałamiający, potrafi zrobić na nas niezapomniane wrażenie, unikatowe wręcz. Nie jest to miejsce romantyczne, ale widok kołujących potężnych maszyn i startujących robi wrażenie nawet na tych, którzy fanami latania nie są. To dodatkowe atrakcje wliczone już w jazdę pod dojazd do lotniska modlin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pas startowy
Nick: